Regulamin

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

Sklep internetowy działający pod adresem www.motostodola.com prowadzony jest Motostodoła, ul. Floriańska 4A, 63-720 Koźmin Wielkopolski

§ 1. Strony transakcji

1.Sklep Internetowy, działający pod adresem www.motostodola.com prowadzi sprzedaż wysyłkową akcesorió i części do motocykli, skuterów i quadów.

2.Stroną dokonującą zakupów w Sklepie Internetowym Motostodoła jest pełnoletnia osoba fizyczna lub firma zwana dalej Nabywcą.

3.Stroną dokonującą sprzedaży produktów zawartych w ofercie Sklepu Internetowego motostodola.com jest firma Motostodoła

§ 2. Przedmioty transakcji

1.Przedmiotami transakcji prowadzonych poprzez strony transakcji w sieci Internet są produkty wymienione w ofercie, przedstawione na stronach motostodola.com 
w chwili składania zamówienia.

2.Ceny wszystkich produktów znajdujących się w ofercie Sklepu wyrażone są w złotych polskich i zawierają podatek VAT (ceny brutto).

3.Wszystkie produkty znajdujące się w ofercie sklepu są fabrycznie nowe.

§ 3. Składanie zamówień

1.Składanie zamówień w Sklepie Internetowym odbywa się poprzez wypełnienie formularza zamówienia znajdującego się na stronie produktów lub e-mail na adresy: motostodola.kaczmarek@wp.pl

§ 4. Potwierdzanie zamówień

1.Każde zamówienie złożone w Sklepie Internetowym Motostodola.com musi zostać potwierdzone przez Nabywcę.

2.Potwierdzenie zamówienia dokonywane jest telefonicznie lub przez wiadomość e-mail wysłaną przez pracownika Sklepu w tym samym dniu roboczym lub do południa następnego dnia roboczego.

3.Zamówienie może zostać anulowane w przypadku braku możliwości potwierdzenia telefonicznego lub braku odpowiedzi na potwierdzenie wysłane pocztą e-mail w ciągu 5 dni roboczych od dnia złożenia zamówienia.

4.Z chwilą potwierdzenia przyjęcia zamówienia dochodzi do zawarcia umowy sprzedaży towaru pomiędzy Nabywcą a Sklepem Internetowym Motostodola.

§ 5. Formy płatności

1.Zapłata za zamówiony towar może być dokonana: 
- za pobraniem - zapłata gotówką kurierowi przy odbiorze przesyłki,
- przelewem przed dostawą towaru na podstawie zamówienia – przedpłata na konto.

2.Rozpoczęcie realizacji zamówienia następuje niezwłocznie po wpłynięciu należności na konto firmy Motostodola

§ 6. Termin realizacji

1.Czas realizacji jest to czas, który upływa od złożenia zamówienia do chwili wysłania paczki ze Sklepu, przy czym uwzględniane są tylko dni robocze.

2.Czas otrzymania przesyłki = czas realizacji + czas dostawy. Czas dostawy przesyłką kurierską wynosi 2-3 dni robocze.

3.O przewidywanym czasie realizacji Nabywca jest indywidualnie powiadamiany telefonicznie lub przez e-mail w momencie potwierdzenia przyjęcia zamówienia.

§ 7. Dostawa towaru

1.Dostawy produktów zamawianych w Sklepie Internetowym Motostodola.com realizowane są na terenie całego kraju.

2.Standardowa przesyłka waży do 30 kg.

3.Dostawy realizowane są:
- przesyłką kurierską,
- poprzez odbiór osobisty Klienta.

4.Wartość opłaty za przesyłkę standardową podawana jest w momencie składania zamówienia.

5.Klient ponosi koszt ponownego wysłania przesyłki, jeżeli przesyłka nie zostanie przez niego odebrana w wyznaczonym czasie.

6.Opłaty za przesyłki wielkogabarytowe ustalane są każdorazowo przez pracownika Działu Realizacji.

7.Odbiór przesyłki od firmy kurierskiej musi być potwierdzony pisemnym pokwitowaniem. Z chwilą pokwitowania na Nabywcę przechodzi prawo własności towaru.

8.Odbierając towar Nabywca jest bezwzględnie zobowiązany do sprawdzenia, czy przesyłka nie posiada uszkodzeń powstałych podczas transportu, oraz czy jej zawartość jest zgodna z zamówieniem.

§ 8. Reklamacje i zwroty

1.Ewentualne uszkodzenia powstałe podczas dostawy należy niezwłocznie zgłosić osobie dostarczającej przesyłkę oraz skontaktować się z przedstawicielem firmy Motostdola.com. Warunkiem rozpatrzenia reklamacji jest spisanie w obecności firmy kurierskiej "protokołu reklamacji".

2.Z godnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. z 2000 r. nr 22, poz. 271) klient ma prawo odstąpić od zawartej umowy sprzedaży w terminie 10 dni od daty dostarczenia towaru. Zwracany towar musi posiadać niezniszczone, oryginalne opakowanie producenta, powinien być kompletny i nie może nosić śladów użytkowania. Pieniądze za towar zostaną zwrócone w ciągu 10 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez klienta. Jednocześnie informujemy, że nie przyjmujemy żadnych przesyłek wysłanych do nas za pobraniem.

§ 9. Ochrona prywatności i inne prawa

1.Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na przechowywanie i przetwarzanie przez Motostodola.com danych osobowych zawartych w zamówieniu zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych Dz.U. 133 poz. 883.

2.Zawartość Sklepu Internetowego Motostodola nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 543 Kodeksu Cywilnego.

§ 10. Postanowienia końcowe

1.W sprawach nieuregulowanych niniejszym dokumentem stosuje się odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.

2.Składając zamówienie Nabywca akceptuje powyższy Regulamin.